Вече младих чачанских талената под поетичним слоганом Ја волим овај град које је одржано у среду, 20. маја 2015. године у Свечаној сали Музичке школе, јединствен је догађај на 52. Дисовом пролећу. Публици је представљена једна млада генерација музичара, песника и глумца који су постигли значајније успехе на својим почецима, али чије време тек долази.
Чачак је место рођења многих уметничких, научних и спортских талената који су у завичају започели блиставе каријере. Чачак има Дисове песме, Надеждине, Рисимове, Тикалове слике, Пуришине филмове, таленат Радомира Михајловића Точка, Боре Чорбе, Соње Савић и многих других… Талентовани млади уметници који су синоћ наступали на најбољем су путу да се придруже овој плејади успешних.
Никола Радовић, чији таленат одавно познајемо, поздравио је публику на самом почетку Дисовом Нирваном и Пијанством. Никола свира акустичну гитару и компонује од своје осамнаесте године. Годинама је радио са неколико cover и ауторских бендова, а у лето 2013. почео је да свира са београдским бендом R’umors са којим издаје студијски албум У очима је све, објављен за Mascom Records. Никола свира у чачанским бендовима Спиритус и Окуражатор.
Милица Милосављевић је апсолвент српске књижевности и језика са компаратистиком на Филолошком факултету у Београду. Управо је објавила прву књигу песама под насловом Тамне интимности, која је пре неколико дана промовисана у Београду. Млада песникиња из Чачка објављивала је у часописима Кораци, Књижевни магазин и др. Победница је 29. Фестивала младих песника Дани поезије у Зајечару и добитник Награде Милутин Бојић за поезију.
Биљана Јовановић је студенткиња треће године Факултета музичке уметности и једна од најталентованијих на Катедри за соло певање на ФМУ. Добитница је престижних признања на домаћим и међународним такмичењима и фестивалима. Претходно школовање је завршила у Музичкој школи „Др Војислав Вучковић“ у Чачку, у класи професорке Драгане Вуковић.
Матуранти Гимназије Василија Зоћевић и Урош Томљановић освојили су прва два места на недавном такмичењу у беседништву на коме је учествовало преко сто такмичара, а које је организовала Шеста београдска гимназија. Чачанска публика је чула две победничке беседе: „Људском срцу увек нешто треба и никад ничим задовољно није“ и „Човече, где си се изгубио?“
У колаж програму учествали су и млади професори Музичке школе „Др Војислав Вучковић“: Маја Милекић, Александар Поповић и Ненад Јовановић. Маја Милекић је своје основно образовање завршила у овој школи, а даље музичко школовање на Музичкој академији Универзитета у Источном Сарајеву и Факултета музичке уметности у Београду. Освојила је велики број награда на међународним такмичењима из клавира, солфеђа, теорије музике и хармоније. Ненад Јовановић је као ученик школе за музичке таленте у Ћуприји освојио значајна домаћа и страна признања. Дипломирао на ФМУ у Београду. Ненад активно концертира као члан камерног ансамбла Гудача Св. Ђорђа. Александар Поповић је професор клавира у овој школи, а дипломирао је коларинет на ФМУ у Београду.Ово је био први наступ овог камерног трија.
Владимир Јоцовић је најмлађи глумац који је тумачио Александра I Карађорђевића у филму „Србија у Великом рату“, а најдража му је улога Анђелка у представи „Чудо у Шаргану“. Од 2011-2014 играо је Народном позоришту у Приштини. Члан је Удружења драмских уметника Србије у статусу слободног уметника. Владимир је говорио стихове Бране Петровића и Зорана Радмиловића.
Душан Чегањац је ученик треће године Средње музичке школе на смеру класичне хармонике, у класи професора Миљана Бјелетића. Освојио је друго место на светском првенству у хармоници у Литванији, а у Смедереву два златна лауреата. Душан је извео композицију „Фантазмагорија“ Кристофа Олчака.
Ово вече младих уметника у успону затворила је Анђела Тодоровић, матуранткиња Средње музичке школе „Др Војислав Вучковић“ на одсеку флауте у класи проф. Карона Марочика и соло певања у класи проф. Драгане Вуковић. Анђела је наступила уз пратњу проф. Владимира Ратковића на клавиру.
Младост Чачка је већ на првом наступу у родном граду измамила аплаузе, осмехе и сузе, па ће овакви догађаји постати традиција у оквиру Дисових свечаности.